Ми працюємо з 7:00 до 21:00

Київ, Голосієво, пр-т НАУКИ


Ми працюємо з 7:00 до 21:00

Київ, Голосієво, пр-т НАУКИ


Дитсадки та початкова школа під час карантину працюватимуть

Дитсадки та початкова школа під час карантину працюватимуть

Попри рекомендації МОЗ та МОН, остаточне рішення щодо карантину ухвалюватимуть місцеве управління освіти та директор школи.

Дитячі садочки та початкову школу не закриватимуть на карантин, адже дітей саме цих вікових груп вдома вчити найважче – вони ще не звикли до цього. Таке рішення ухвалила Верховна Рада України, пояснила членкиня комітету ВР з питань освіти та науки Наталія Піпа в ефірі 24 каналу:

"Для дошкільнят, учнів початкових класів та їхніх батьків дистанційне навчання є особливо складним. Учні 5-7 класів є більш адаптованими й зможуть вчитися дистанційно, якщо їхня область потрапить до червоної зони. Натомість учнів молодшого віку батьки не зможуть залишити вдома самих."

Піпа додала, що, попри рекомендації МОЗ та МОН, остаточне рішення щодо карантину ухвалюватимуть місцеве управління освіти та директор школи. Вони краще знають про відвідуваність у конкретній школі, динаміку зростання чи спаду захворювання, а також про спроможність вчителів навчати учнів дистанційно.

"Мудрий керівник школи спостерігає за ситуацією в Україні загалом та в області й дослухається до батьків. Отже, він може ухвалювати правильні рішення, – наголосила нардепка."

За її словами, в умовах пандемії можливість розв'язувати це питання на місцях є цілком правильним рішенням.

Крім того, у ВР обговорювали й ідею про надання пільг для батьків, однак можливостей для її реалізації ще не знайшли.

"Ця законодавча база значною мірою стосується трудового кодексу, а вносити зміни до нього непросто. Через це юридично вдалого механізму розв'язання такого питання ще не знайдено, – розповіла Наталія Піпа."

Нагадаємо, що Володимир Зеленський під час засідання Верховної Ради оголосив про пріоритети держави на найближче майбутнє - серед них, зокрема, підвищення зарплат освітян.

https://vseosvita.ua/