Ми працюємо з 7:00 до 21:00

Київ, Голосієво, вул. Адмірала Ушакова, 3


Ми працюємо з 7:00 до 21:00

Київ, Голосієво, вул. Адмірала Ушакова, 3


Денні підказки-нагадування

Денні підказки-нагадування

Всі люди, особливо діти (з огляду на незрілої психіки) бувають забудькуваті. Батьків не влаштовують виправдання «не зробив, тому що забув». Як навчити дитину організованості, виконання дій? Нагадування-підказки - в допомогу батькам!

Як боротися з забудькуватістю

Нагадування - сигнали, що дозволяють дитині згадати, як потрібно діяти.

Підказки повинні бути чіткими, конкретними і висловлюватися у вигляді інструкції: «Будь ласка, візьми ганчірку і протри підлогу там, де ти розлив воду».

Підказки - стимул до виконання дії. Після виконання прохання дитиною - заохочуйте його. «Молодець, тепер тут сухо, ти добре впорався».

Видинагадувань

• Ледь помітна підказка-погляд

За кімнаті знову розкидані іграшки. На обличчі мами несхвально гримаса, що говорить: «Так, хтось знову все розкидав і не хоче прибирати на місце». Вираз обличчя мами підказує дитині, що робити. Часом потрібне повторення нагадування: «Згадай, ми говорили, що не можна підходити до собаки на вулиці, вона може вкусити!»

Прямі вказівки (зроби те, зроби це) часто викликають у підростаючого покоління заперечення. Нагадування-інструкції спонукають дітей діяти відповідно до прийнятого поведінкою. Вони натякають дитині, що від нього очікується.

• Письмові нагадування

Підходять для дітей, які не люблять, коли їх контролюють. «Будь ласка, після виконання уроків постав все книги на полицю, щоб вони не лежали на столі».

Такий вид підказок дозволяє уникнути «лобового зіткнення» батька і дитини.

Пам'ятайте: якщо ви щось сказали двічі, то це нагадування. Якщо повторюєте одне і те ж, дитина вважає це причіпкою і бурчанням. Бурчання призводить тільки до бажання дитини втекти від ваших причіпок.

Для виховання бажаної поведінки одних підказок-нагадувань недостатньо. Тому обов'язково підкріплюються їх заохоченням і похвалою.