Ми працюємо з 7:00 до 21:00

Київ, Голосієво, вул. Адмірала Ушакова, 3


Ми працюємо з 7:00 до 21:00

Київ, Голосієво, вул. Адмірала Ушакова, 3


Як дізнатися, що дитина готова до школи

Як дізнатися, що дитина готова до школи

Зовсім скоро почнеться новий навчальний рік, батьки вже починають готувати своїх малюків до вступу в перший клас. Але, чи готовий ваш дитина до таких кардинальних змін в житті? Як це розуміти?

Багато батьків дивляться на вміння писати і читати, але це тільки поверхневі дані, потрібно дивитися трохи глибше, є кілька критеріїв, за якими можна зрозуміти, чи готовий малюк чи ні.

Ці критерії варто враховувати, коли вирішуєте віддавати свою дитину в школу чи ні. Не варто поспішати з вибором, ми впевнені краще уважно подивитися за поведінкою дитини і по задавати йому питання, ніж віддати його в школу не обдумавши.

Зазвичай, коли дитину вирішують віддати в перший клас, вчителі або шкільні психологи проводять з батьками бесіду про поведінку малюка і його готовності до школи.

Спостерігаючи за вихованцями в нашому центрі, ми виділили кілька критеріїв, які допомагають нам зрозуміти, чи готовий малюк сісти за шкільну лаву чи ні:

•        перший критерійнайголовніший - чи є у малюкабажаннявчитися і чиготовийвінвчитися. Далеко не у кожноїдитиниможевиникнутибажаннянавчатися, тому йомупотрібнодопомогти в цьому, наприкладви можете розповісти про те, як вивчились так і як цебуло весело;

•        чивміє ваша дитинаконтролюватисвоїдії і чизможевінвиконативимогивчителя. Якщови не можете розгледітице у своємумалюку, то це легко перевірити, зіграйте з ним в гру: задавайте йомупитання на кшталт: «Чилюбиштигуляти?», А він не повинен відповідати «так» чи «ні»;

•        ваша дитина повинна мати розвинену мову, він повинен вміти переказувати невеликі історії. Це легко перевірити, просто попросите малюка розповісти казку, яку ви читали йому на ніч;

•        зверніть увагу на моторику рук і зорово-моторні координації, без цих навичок дитина не зможе навчитися писати.

Якщо у вашої дитини є всі перераховані вище якості, то ми з упевненістю можемо сказати, що він готовий сісти за шкільну лаву. А якщо ні, то вам потрібно відкласти буквар і зошити до наступного навчального року.